تبلیغات
ابی اناری ها و کهکشانی ها - ایکر کاسیاس، اولین کاپیتان تاریخ فوتبال با 8 عنوان قهرمانی

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

بعد از فتح جام باشگاه های جهان در مراکش، ایکر کاسیاس همچنان آمار و ارقام خود را گسترش می دهد.

بنا به گزارش AS، او تنها فوتبالیست تاریخ است که به عنوان کاپیتان، همراه با رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا، 8 عنوان قهرمانی را فتح می کند: جام جهانی (1 بار)، جام ملت های اروپا (2 بار)، چمـپیونزلیگ (3 بار)، لالـیگا (5 بار)، کوپا دل ری (2 بار)، سوپرکاپ اروپا (2 بار) و سوپرکاپ اسپانیا (4 بار). علاوه بر اینها، با وجود اینکه کاسیاس بازوبند کاپیتانی را در آن زمان به بازو نداشت و در این آمار حساب نمی شود، اما وی فاتح جام بین قاره ای (2002) نیز شده است.

پس از قهرمانی در تورنمنتی که رئال مادرید را به عنوان قهرمان جهان معرفی می کند، او از بلاتر نشانی به مناسب فتح 18مین جام همراه با رئال مادرید دریافت کرد و در حال حاضر به عنوان دومین بازیکن پر افتخار در تاریخ باشگاه شناخته می شود (بعد از سانچیس با 21 عنوان قهرمانی). او همچنین رائول را که 16 قهرمانی دارد، پشت سر گذاشت.

کاپیتان می تواند در همین فصل هم به رکورد سانچیس برسد. از شش عنوان ممکن در فصل 2014/15، ایکر دو عنوان فتح کرده (جام باشگاه های جهان و سوپرکاپ اروپا) و یکی را واگذار کرده است (سوپرکاپ اسپانیا) و به دنبال افزودن 3 عنوان دیگر می باشد: چمپیونزلیگ (رئال مادرید در مرحله یک هشتم نهایی است)، کوپا دل ری (رئال مادرید آنجا هم در مرحله یک هشتم نهایی است) و لالیگا، که شاگردان کارلو آنچلوتی صدرنشین هستند.تاریخ : یکشنبه 30 آذر 1393 | 06:29 ب.ظ | نویسنده : سجاد صرامی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.